Comarch - bezpieczniejsze korzystanie z aplikacji mobilnych w samochodzie

Comarch, ogłosił podpisanie kontraktu z Car Connectivity Consortium (CCC),  organizacją w obszarze technologii związanych z tworzeniem mobilnych rozwiązań w zakresie łączności samochodowej, na hostowanie systemu certyfikacyjnego MirrorLink Application Certification Management System (ACMS).

MirrorLink to  standard technologiczny, który dotyczy kontroli smartfona za pomocą przycisków umiejscowionych przy kierownicy lub na desce rozdzielczej pojazdu. ACMS umożliwi CCC stworzenie ekosystemu aplikacji mobilnych zgodnych z ustalonymi wymaganiami i procesami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z telefonów mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.

Kontrakt ten pomoże stworzyć środowiska, które umożliwią w sposób dynamiczny kontrolować, kiedy i w jaki sposób można używać danych aplikacji w samochodzie połączonym z określonym urządzeniem mobilnym. System dystrybuuje certyfikaty aplikacji i programistów na serwery MirrorLink (smartfony), dostarcza też narzędzia do zarządzania certyfikatami oraz danedo analiz. Głównym składnikiem środowiska jest System Dystrybucji Certyfikatów (Certificate Distribution System - CDS), który pełni rolę pierwszego punktu interakcji dla mobilnych urządzeń konsumenckich. System ten odpytywany jest regularnie przez serwer MirrorLink. CDS bazuje na produkcie własnym Comarch, będącym środowiskiem certyfikacyjnym (Comarch TADEK). ACMS oferowany jest w modelu software-as-a-service (SaaS) i hostowany w Comarch Data Center co ma zapewnić odpowiednią dostępność i skalowalność systemu.

Comarch - bezpieczniejsze korzystanie z aplikacji mobilnych w samochodzie

CDS bazuje na produkcie własnym Comarch, będącym środowiskiem certyfikacyjnym

Comarch współdziała z  CCC od roku 2012. Dzięki udanej współpracy przy opracowaniu Systemu Testowania Certyfikacji (jednej z części Programu Certyfikacji Urządzeń MirrorLink), jak również Systemu Zarządzania Certyfikacją i Atestowaniem Urządzeń, firma stała się jednym z ważnychh partnerów CCC.

- Biorąc pod uwagę liczbę smartfonów działających w ramach technologii MirrorLink (szacuje się, że do roku 2016 będzie to ponad miliard urządzeń) oraz wagę bezpieczeństwa na drogach, opracowanie, wdrożenie i utrzymanie systemu ACMS jest szczególnie istotną częścią całego ekosystemu dotyczącego systemów łączności samochodowej. Comarch posiada rozległe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań IT dla dużych operatorów telekomunikacyjnych, w tym także rozwiązań działających w czasie rzeczywistym -umowa z CCC potwierdza po raz kolejny niezawodność naszych produktów. - mówi Piotr Piątosa, członek Zarządu i wiceprezes Sektora Telekomunikacji Comarch.

- Mamy na koncie już wiele udanych projektów realizowanych we współpracy z Comarch. Zdecydowaliśmy się wybrać ich jako partnera do wdrożenia systemu ACMS, nie tylko ze względu na szeroki zakres umiejętności w zakresie opracowania narzędzi certyfikacyjnych, ale także ze względu na wysoką jakość produktu Comarch w zakresie testowania i certyfikacji. Jednocześnie Comarch wykazał bardzo dużą elastyczność i skalowalność rozwiązania, co zapewniło nas, że system będzie odpowiedni zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych potrzeb.- mówi Mika Rytkönen, przewodniczący i prezes Car Connectivity Consortium.