ComArch zmieni Interię

Na wniosek ComArchu, akcjonariusza krakowskiego portalu, w połowie października br. dojdzie do zmian w zarządzie i radzie nadzorczej Interii. Władze portalu nie wiedzą, czego dokładnie mogą się spodziewać.

Zmiany personalne w Interii nastąpią podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy zaplanowanego na 16 października. ComArch zmieni skład zarządu i rady nadzorczej portalu.

Nie komentuję planowanych zmian w portalu - powiedział Paweł Przewięźlikowski, wiceprezes ComArch. Nie chciał zdradzić, kogo dokładnie zmiany będą dotyczyły. Zaznaczył jednak, że Interia będzie na pewno lepszą spółką. Prezes zarządu prof. Filipiak odmówił komentarza w tej sprawie.

Tymczasem wygląda na to, że zarząd Interii nie wie dokładnie, czego może się spodziewać podczas spotkania akcjonariuszy. Niewiele mogę powiedzieć ponad to, że dostaliśmy oficjalnym trybem informację od ComArchu o planach zwołania walnego zgromadzenia z wnioskiem o zmianę w zarządzie i radzie nadzorczej - powiedział Marcin Borek, wiceprezes Interii. Zapytany, czy podczas zgromadzenia akcjonariuszy dojdzie do odwołania obecnego prezesa Jacka Pasławskiego, skomentował: Nie mamy żadnych informacji na ten temat. Za mało wiem.

Jacek Pasławski jest tymczasem nieobecny w spółce. Udało nam się jednak z nim skontaktować w Warszawie: Nie dodam nic nowego - zaznaczył - Pracujemy wspólnie nad wypracowaniem dobrego dla spółki stanowiska. Więcej informacji udzielę w październiku.

ComArch posiada 36% akcji portalu Interia.pl i posiada ponad 48% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (radio RMF FM posiada 40% głosów).

Przypomnijmy, że jesienią 2004 roku ComArch na zwołanym walnym zgromadzeniu odwołał ówczesnego prezesa spółki Tomasza Jażdzyńskiego. Powodem były rozbieżności w wizji rozwoju portalu.

Aktualizacja: 14 września 2006 15:50

Dodaliśmy krótki komentarz Jacka Pasławskiego, prezesa Interii.