ComArch wdraża Egerię w NBP

Spółka podpisała z Narodowym Bankiem Polskim umowę na wdrożenie Systemu Zarządzania Personelem, wchodzącego w skład modułowego systemu zarządzania klasy ERP - Egeria.

Wdrożenie obejmie centralę banku i jego 16 oddziałów okręgowych oraz Główny Oddział Walutowo-Dewizowy, Zakład Usług Gospodarczych i Główny Inspektorat Nadzoru Bankowego. Piotr Mizia-Ossoliński, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży ERP w CDN SA uważa, że wdrożenie Systemu Zarządzania Personelem w NBP potrwa co najmniej do 2003 roku. "Co do skali wdrożenia, to w Narodowym Banku Polskim przypomina projekt dla Ministerstwa Skarbu Państwa, które posiada delegatury na kształt oddziałów banku. Będzie to jednak wdrożenie specyficzne, gdyż NBP posiada np. własną przychodnię, którą również trzeba objąć systemem", dodał P. Mizia-Ossoliński.

Wdrożeniem systemu w NBP zajmą się konsultanci spółki CDN z grupy ComArch. W ramach umowy dostarczą oni bankowi licencje na powyższy system na nieograniczoną liczbę użytkowników, jednak wstępne założenia przewidują korzystanie z systemu przez około 200 osób.

System Zarządzania Personelem jest, obok Finansów i Księgowości oraz Logistyki, jednym z trzech podsystemów Egerii. Dotychczas z autorskiego systemu grupy ComArch korzystają w Polsce m.in. Fortis Bank Polska, BRE Bank, PTE Epoka oraz Ministerstwo Gospodarki.