Co tworzą użytkownicy w Sieci?

Amerykanie są bardzo twórczy w Sieci. Tak przynajmniej wskazują badania przeprowadzone przez The Pew Internet and American Life Project, z których wynika, że prawie połowa internautów zza oceanu stworzyła własne strony internetowe, umieściła na nich zdjęcia, napisała komentarze do znalezionych w Internecie tekstów.

Informację podała agencja Reuters, powołując się na najnowszy raport dotyczący działalności internautów w Sieci. Badanie przeprowadzone na ponad 2,5 tys. osób wskazało, że 44% ankietowanych prowadzi twórcze życie w Internecie: przygotowuje własne witryny, przedstawia swój punkt widzenia na omawiane sprawy. The Pew Internet and American Life Project wskazał, że 44% badanych wytwarza w Sieci treści.

Bardzo powszechnym działaniem internautów jest również udostępnianie plików muzycznych, filmowych i graficznych na własnych serwerach – tak, by mogli skorzystać z nich inni użytkownicy. Autorzy badania wskazują, że internauci lubią się dzielić tym, co mają.

Spora część amerykańskich użytkowników udziela się na grupach dyskusyjnych. Coraz bardziej popularne staje się umieszczanie kamer internetowych w ciekawych miejscach.

Jedynie 2% internautów stworzyło własne blogi, a 11% czyta internetowe pamiętniki znajomych.

Badanie przeprowadzono w marcu i kwietniu 2003 roku.