Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Co mógłby dać, a co daje Internet

Pierwsze kroki człowieka na Księżycu i śmierć Kennedyego najbardziej byliby skłonni zobaczyć on-line amerykańscy użytkownicy Sieci, gdyby istniał już wówczas Internet. Najgłupszy hoax obiecuje pieniądze od Billa Gatesa, a największe przerażenie wywołują wirusy komputerowe.

Z okazji swojej dziesiatej rocznicy amerykański ISP - EarthLink zaaranżował przeprowadzony przez Harris Interactive sondaż wśród amerykańskich internautów. Jakie wydarzenia z przeszłości chcieliby zobaczyć on-line amerykańscy internauci, gdyby oczywiście Internet wówczas istniał?

@ 65% ankietowanych chciałoby zobaczyć w Internecie transmisję z lądowania Apollo 11 na Księżycu i pierwsze kroki Neila Armstronga na Srebrnym Globie

@ 54% chciałoby śledzić relację z tragicznego przejazdu prezydenta Kennedy'ego

@ 53% - bombardowanie Pearl Harbor

@ 46% - relacje z wojny w Wietnamie

@ 38% - kryzys kubański

@ 33% - Woodstock.

Blisko 40% chciałoby ponadto aby Internet pozwolił im śledzić takie wydarzenia jak aferę Watergate, czy działalności Ruchu Obrony Praw Obywatelskich (wśród murzyńskiej części internautów byłoby to najważniejsze z godnych internetowego przekazu wydarzeń z przeszłości).

Jak dowodzi badanie, Internet usunął w cień inne tradycyjne formy komunikacji; np. 70% osób w wieku do 30 lat woli Internet od listów pisanych odręcznie. Jednocześnie aż 71% Amerykanów uważa, że Internet nie zastąpi tradycyjnej Poczty. Internet nie zastąpił też według badanych chodzenia do barów (77%), czytania gazet (40%), chodzenia do biblioteki (38%), książek telefonicznych (33%).

45% badanych uznało za najgłupszy hoax internetowy wiadomość następującej treści: "odpowiedz na ten list, a Bill Gates przyśle Ci pieniądze". Na drugim miejscu uplasowały się e-maile od "nigeryjskich bankierów" (30%).

Ponadto, jak się okazuje internauci męczą podobne zmory i strachy:

@ 90% internautów obawia się wirusów komputerowych

@ 87% kradzieży tożsamości

@ 85% programów szpiegujących

@ 70% bycia ofiarą hoaxu albo scamu.

Internet to wreszcie ważne miejsce zacieśniania relacji damsko-męskich. 18% badanych szukało kogoś w Internecie lub umówiło się na randkę. Na randkę umówiło się przez Internet 40% samotnych kawalerów i 28% samotnych panien, ale także 7% żonatych mężczyzn i 5% mężatek.