Co kryje twardy dysk prezesa Wirtualnej Polski?

Po ostatnich sensacjach, które wywołały informacje znalezione na dysku Aleksandry Jakubowskiej, duże emocje zaczął wzbudzać twardy dysk prezesa Wirtualnej Polski. W nocy mniejszościowi akcjonariusze spółki zabrali z gabinetu prezesa komputer z danymi, które mają dowodzić, że Marek Borzestowski działał na szkodę firmy – podał Puls Biznesu.

Mniejszościowi akcjonariusze przeszukali w nocy gabinet Marka Borzestowskiego. Zabrali z niego komputer i prywatną korespondencję. Zdaniem mniejszościowych akcjonariuszy posiadane przez nich dane dowodzą, że prezes działał na szkodę spółki. Marek Borzestowski twierdzi, że takie dokumenty nie mogą istnieć.

Prezes zawiadomił policję. Zaznaczył, że przeszukanie było nielegalne.

Mniejszościowi akcjonariusze twierdzą jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z kodeksem spółek handlowych, który mówi, że członek rady nadzorczej – Maciej Grabski ma prawo do dokonania czynności kontrolnych w spółce, w tym rewizji.

"Jesteśmy oburzeni, to objaw zdziczenia obyczajów. Kwalifikacja tych czynów należy do organów ścigania” – tak Marek Konarski, prezes TP Internet ocenił wydarzenia, które w nocy ze środy na czwartek rozegrały się w siedzibie Wirtualnej Polski - "Ten incydent nie wpłynie na przebieg negocjacji TP Internet z mniejszościowymi akcjonariuszami WP."

Prezes TP Internet, większościowego akcjonariusza WP, stanowczo odrzuca tłumaczenie, że działanie członka rady nadzorczej w porze nocnej bez obecności zainteresowanego wynikało z uprawnienia do indywidualnego nadzoru – jak to przedstawił pełnomocnik akcjonariusza mniejszościowego. „W mojej ocenie działanie panów Grabskiego i Kawalca jest niezgodne z prawem. Nawet policja, żeby dokonać przeszukania, zwłaszcza w porze nocnej, musi mieć zgodę prokuratora” – mówi Marek Konarski. Prezes TPI wyjaśnia, że używa terminu „przeszukanie”, ponieważ pełnomocnik jednego z uczestników tych zdarzeń nazwał to zachowanie „rewizją”.

Więcej informacji o przeszukaniu gabinetu prezesa:

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=282964

Informacje o konflikcie między akcjonariuszami WP:

http://www.internetstandard.com.pl/news/64334.html