Co drugi polski internauta jest codziennie online

Stale przybywa polskich internautów. Już 27% Polaków powyżej 15 roku życia deklaruje, że korzysta z internetu. Aż 60% z nich łączy się z siecią w domu, a co czwarty w pracy. 47% internautów korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie - wskazują listopadowe badania NetTrack przeprowadzone przez SMG/KRC.

Zwiększyła się liczba osób korzystających z internetu w szkole bądź na uczelni - z 22,8% w październikowych badaniach do 24% w listopadowych. Spora jest grupa osób, które z dostępu do internetu korzystają u znajomych. W tym badaniu deklarowało tak 17% respondentów.

Liczba internautów stale rośnie. W próbie 2462 przebadanych respondentów aż 27% zadeklarowało, że korzysta z internetu, w tym codziennie lub prawie codziennie aż 47% z nich.

Na pierwszym miejscu w listopadowym rankingu najbardziej znanych marek internetowych już tradycjnie znalazł się Onet (73%). Drugie miejsce zajmuje Wirtualna Polska (63%). Na trzecim miejscu znalazło się Google, na czwartym - Interia. 39% badanych zadeklarowało, że korzystało z Gadu-Gadu.

Badania NetTrack przeprowadziła firma SMG/KRC w okresie wrzesień - listopad br.