ClickAd rozpoczyna działalność na Ukrainie

Działająca na rynku od 2000 roku polska firma ClickAd rozpoczyna działalność w Kijowie. W zagranicznym oddziale na razie będzie pracowało pięć osób.

Zadaniem osób pracujących w kijowskim oddziale jest budowa sieci reklamowej na Ukrainie. Następnym etapem działalności ClickAd będzie kreacja kampanii reklamowych.

- Rynek reklamy internetowej na Ukrainie dopiero powstaje i jego wartość można szacować na około dwa miliony dolarów. To niewiele w porównaniu z rynkiem polskim, ale ta sytuacja będzie się bardzo szybko zmieniać. To po prostu nieuniknione. Rozpoczynając działanie na tak młodym rynku mamy dwa cele. Po pierwsze, chcemy w przyszłości odegrać na Ukrainie rolę zdecydowanego lidera w branży reklamy internetowej. Po drugie, dzięki tej inwestycji będzie łatwiej podbijać pozostałe rynki wschodnie - powiedział Maciej Krajewski, członek zarządu ClickAd, który koordynował powstawanie ukraińskiej filii.

Za rozwój ClickAd na Ukrainie będzie odpowiedzialny Adam Dyba, który od pierwszego czerwca 2006 jest dyrektorem do spraw rozwoju w firmie. Wcześniej był on prezesem sieci reklamowej IDMnet.

W maju bieżącego roku ClickAd uzyskała nowego inwestora - 3TS Capital Partners. Już wtedy spółka zapowiadała ekspansję na ukraiński rynek.

Strona firmy ClickAd:http://www.clickad.pl

***

ClickAd ma nowego inwestora