Clerk.io - startup, który podbija Europę

Clerk.io to duński start-up, który zajmuje się rozwiązaniami SaaS. Zdaniem ekspertów, ma szansę stać się w najbliższych latach jednym z czołowych graczy na tym rynku, co potwierdzają plany firmy.

Clerk.io zajmuje się rozwiązaniami sprzedażowymi, w tym inteligentnym wyszukiwaniem oraz algorytmami odpowiedzialnymi za rekomendowanie produktów, a także spersonalizowanymi informacjami marketingowymi, przesyłanymi na skrzynki e-mail. Firma powstała w 2011 roku w Kopenhadze i obejmowała zasięgiem rynek lokalny, a w 2015 roku rozszerzyła swoje usługi dla klientów z Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Włoch.

Clerk.io - startup, który podbija Europę

Kolejne plany to wejście na rynek Niemiecki, a także skandynawski. Ma nadzieję także na "podbicie" Francji. Jak powiedział założyciel Clerk.io, Hans-Kristian Bjerregaard: "te kraje są naturalnym miejscem na ekspansję, ponieważ jest tam silny rynek e-commerce". Ponadto w wymienionych krajach dominują takie same trendy sprzedażowe, co pozwala na lepsze opracowanie wspólnych rozwiązań dla sklepów online w różnych krajach.