Citylajf w komórce i na YouTube

Internetowy serial Citylajf.pl został udostępniony w wersji mobilnej oraz na kanale YouTube.

Serial internetowy Citylajf obecny jest w sieci od 15 października br.

Jego autorzy udostępniają teraz nową funkcjonalność - wersję mobilną. Bezpośrednio ze strony serialowejhttp://www.citylajf.pl można za darmo pobierać odcinki i przenosić je na odtwarzacze multimedialne. Filmy zostały opublikowane w popularnym formacie "3gp", który jest odczytywany przez większość urządzeń (np. telefony, PDA, iPody, konsole przenośne).

Kolejną platformą dystrybucji serialu jest kanał Citylajf na YouTube, gdzie zamieszczane są wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki. Daje to dodatkową możliwość bezpośredniego oglądania treści video znajdujących w serwisie poprzez urządzenia mobilne.

Twórcy serialu deklarują, iż wprowadzenie wersji mobilnej serialu to odpowiedź na kształtujące się trendy w zakresie preferencji oglądania treści, do tej pory kojarzonych głównie z telewizją. Zmienia się charakter lojalności konsumentów, którzy coraz wyraźniej przywiązują się nie do kanału, ale do treści.

Citylajf.pl produkowany jest przez dom mediowy Mindshare oraz emitowany na platformie Wirtualnej Polski. Partnerami marketingowymi są Mazda i LG. Po emisji połowy z 10 zaplanowanych odcinków serwis - wg statystyk twórców - odwiedziło ponad 300 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy spędzają średnio 30 minut przeglądając jego treści.