Chrysler wyposaża samochody w WiFi

Jeśli jeździsz Chryslerem - będziesz miał możliwość podłączyć się do Internetu w czasie jazdy. Amerykański producent samochodów produkujący marki Chrysler, Jeep i Dodge zaoferuje dostęp do sieci poprzez Autonet Mobile.

WiFi w samochodzie skierowane jest głównie do pasażerów ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kierowca również z niego korzystał.

Router montowany jest w przestrzeni bagażnika i korzysta z sieci komórkowych 3G i 2,5 G. Połączenie działa w całym obrębie zasięgu sieci. Urządzenie tworzy punkt dostępowy w promieniu ok. 30 metrów od samochodu. Oznacza to, że można sprawdzać pocztę e-mail, czy oglądać filmy na Youtube podczas pikniku w okolicy samochodu.

Prędkość pobierania waha się od 400 do 800 kbps, a wysyłania w okolicach 400 kbps. Dla bezpieczeństwa obsługiwane są kodowanie WEP, ograniczenie adresów MAC i ograniczenie portów WAN

Miesięczny koszt korzystania z usługi poprzez Autonet Mobile jest dość niski i wynosi 30 dolarów czyli około 70 zł. Koszt routera z instalacją to już spory wydatek ponad 500 dolarów czyli ok. 1,100 zł.

W wywiadzie telefonicznym prezes Autonet Mobile, Sterling Pratz podkreślił, iż router samochodowy bardzo różni się od domowego. Posiada on kilka wbudowanych urządzeń radiowych i system operacyjny pozwalający zachować sygnał w czasie poruszania się samochodu w płaszczyźnie trójwymiarowej.

Wiecej w materiale wideo.