Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Chrysler wyposaża samochody w WiFi

Jeśli jeździsz Chryslerem - będziesz miał możliwość podłączyć się do Internetu w czasie jazdy. Amerykański producent samochodów produkujący marki Chrysler, Jeep i Dodge zaoferuje dostęp do sieci poprzez Autonet Mobile.

WiFi w samochodzie skierowane jest głównie do pasażerów ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kierowca również z niego korzystał.

Router montowany jest w przestrzeni bagażnika i korzysta z sieci komórkowych 3G i 2,5 G. Połączenie działa w całym obrębie zasięgu sieci. Urządzenie tworzy punkt dostępowy w promieniu ok. 30 metrów od samochodu. Oznacza to, że można sprawdzać pocztę e-mail, czy oglądać filmy na Youtube podczas pikniku w okolicy samochodu.

Prędkość pobierania waha się od 400 do 800 kbps, a wysyłania w okolicach 400 kbps. Dla bezpieczeństwa obsługiwane są kodowanie WEP, ograniczenie adresów MAC i ograniczenie portów WAN

Miesięczny koszt korzystania z usługi poprzez Autonet Mobile jest dość niski i wynosi 30 dolarów czyli około 70 zł. Koszt routera z instalacją to już spory wydatek ponad 500 dolarów czyli ok. 1,100 zł.

W wywiadzie telefonicznym prezes Autonet Mobile, Sterling Pratz podkreślił, iż router samochodowy bardzo różni się od domowego. Posiada on kilka wbudowanych urządzeń radiowych i system operacyjny pozwalający zachować sygnał w czasie poruszania się samochodu w płaszczyźnie trójwymiarowej.

Wiecej w materiale wideo.