Chrome najpopularniejszą przeglądarką na świecie

Według badań firmy GlobalStats Internet Explorer w różnych wersja nie dominuje już na rynku przeglądarek. Między 14. a 20. maja przeglądarka autorstwa Google osiągnęła 32 proc. kosztem produktu Microsoftu, którego udział spadł do 31 proc.

Z grafów wynika, że przeglądarka Chrome notuje dynamiczny wzrost właśnie kosztem Internet Explorera, którego udział w rynku gwałtownie spada. W połowie 2011 roku Chrome miał niecałe 20 proc. udziału w rynku, podczas gdy Internet Explorer był używany w prawie 45 proc. komputerów.

Jednak od początku 2012 roku IE traci coraz więcej użytkowników. Początkowo pozycja Chrome umacniała się kosztem Firefoksa (którego przeglądarka Google przegoniła w trzecim kwartale 2011 roku), jednak pozycja przeglądarki od Mozilli pozostaje w tej chwili stabilna.

Polska wierna Firefoksowi

Na polskim rynku nadal najpopularniejszą przeglądarką jest Firefox z udziałem nieco ponad 48 proc. rynku (dane za GlobalStats). Chrome jest drugą najpopularniejszą przeglądarką z udziałem ponad 25 proc. Internet Explorer traci na udziale i w tej chwili jest wykorzystywany przez nieco ponad 15 proc. internautów.

Bardzo popularna w Polsce (w porównaniu do światowych statystyk) jest Opera z prawie 9 proc. udziałem w rynku.