Chrome jako standardowa przeglądarka?

Google zapowiada, że zamierza dogadać się z niektórymi dystrybutorami sprzętu w sprawie przeglądarki Chrome. Program miałby być domyślnie instalowany na świeżo sprzedawanych komputerach klasy PC.

Sundar Pichai, przedstawiciel firmy Google stwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikowi The Times, że jest bardzo prawdopodobne jakoby jego firma miała dogadać się z niektórymi dystrybutorami sprzętu. Efektem tego miałoby być instalowanie przeglądarki Google Chrome jako domyślnej na nowych komputerach klasy PC.

Przypomnimy, że obecnie udział przeglądarki Google Chrome na rynku jest znikomy (wynosi jedynie 0,74%). Z tych samych danych wynika, że stawce przewodzi Internet Explorer (Microsoft) z 71% udziałem. Drugi jest Firefox (Mozilla), który może pochwalić się wynikiem rzędu 20%.

Pichai jest jednak zdania, że już niedługo może się to zmienić. W styczniu Chrome ma po raz pierwszy zostać wydane nie jako beta, lecz jako pełnowartościowa wersja przeglądarki. Dostępne będą także wersje na Maca oraz Linuksa.

Do tej pory umowy z dystrybutorami sprzętu posiadała głównie firma Microsoft. Czy Google w najbliższym czasie zagrozi gigantowi z Redmond?