Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Chrome OS - Google współpracuje z Intelem

Czołowy wytwórca procesorów na świecie włączył się w prace nad rozwojem systemu operacyjnego Chrome OS. Co więcej, współpraca Google z Intelem w tym zakresie trwa już od pewnego czasu.

Wcześniej Google poinformowało, że w gronie firm, z którymi współpracuje nad rozwojem projektu znaleźli się m.in. producenci komputerów: HP, Acer, Asustek i Lenovo oraz wytwórcy procesorów do urządzeń mobilnych: Qualcomm, Texas Instruments i Freescale Semiconductor. Obecność w tej grupie Intela jest o tyle znacząca, że procesory tej firmy obecne są w czterech na pięć używanych na świecie komputerów. Zrozumiałe jest, że Intel chce wzmocnić pozycję układów Atom, dedykowanych właśnie dla netbooków.

Intel swego czasu zainicjował własny projekt lekkiego systemu dla urządzeń przenośnych i netbooków. Mowa o projekcie Moblin, OS-ie opartym na jądrze Linuksa.

Google Chrome OS ma obsługiwać architekturę procesorów x86 i ARM. Przeznaczony jest przede wszystkim dla typowych internautów, najczęściej w codziennej pracy z komputerem korzystających z Internetu. Chrome OS miałby stanowić alternatywę dla Windows, panującego obecnie w segmencie komputerów stacjonarnych, notebooków i netbooków. Microsoft i Intel do tego stopnia zdominowały rynek PC, że w stosunku do maszyn z procesorami x86 i pracujących pod kontrolą Windows ukuto termin "Wintel".