Choszczno: haker zaatakował serwis pielgrzymkowy

Funkcjonariusze policji zatrzymali 20-letniego Adama P., mieszkańca Choszczna, który próbował zaatakować serwer strony pielgrzymkowej.

O próbie włamania na serwer, na którym hostowana była strona zawierająca dane dotyczące tegorocznych pielgrzymek do Częstochowy, policja dowiedziała się w czwartek, 6.08, po południu. Gdy Funkcjonariusze sekcji ds. walki z przestępczością gospodarczą Biura Kryminalnego KGP skontaktowali się z administratorem serwera, okazało się, że atak wciąż trwał. Po dwóch godzinach udało się wytypować adres IP komputera, który posłużył do przeprowadzenia ataku.

Właścicielem peceta okazał się 20-latek z Choszczna (woj. zachodniopomorskie), uczeń technikum elektronicznego. Zatrzymania dokonali dziś rano miejscowi policjanci - cyberprzestępca przyznał się do próby włamania. Włamywacz przesłał na atakowany serwer narzędzie typu PHP Shell, za pomocą którego możliwe jest uruchamianie skryptów powłoki z poziomu PHP.

Co ciekawe, ustalono też, że z komputera, który zabezpieczyli funkcjonariusze, dokonało ponad 50 włamań na strony firm i instytucji (haker podejrzewany jest też o próbę włamania na stronę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Adam P. przekonuje, że kierowała nim chęć sprawdzenia swoich możliwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl