Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Chiny: nie cenzurujemy Internetu

Podczas spotkania Internet Governance Forum, które odbyło się w Atenach, przedstawiciel Chin oświadczył, że jego kraj nie cenzuruje Internetu. $"Nie mamy oprogramowania blokującego dostęp do witryn internetowych. Czasem mamy kłopot z dostępem do poszczególnych witryn, ale to jest inny problem. Nie stosujemy w ogóle żadnych ograniczeń"$ - stwierdził niewymieniony z nazwiska urzędnik.

Bronił on również swojego kraju przed oskarżeniami o ograniczanie wolności słowa: "Niektórzy mówią, że w Chinach zostali aresztowani jacyś dziennikarze. W Chinach mamy setki dziennikarzy i niewielu z nich zostało aresztowanych. To nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. W naszym społeczeństwie są przestępcy. Tak jak w innych społeczeństwach".

Tymczasem firmy takie jak Cisco, Microsoft, Yahoo i Google są krytykowane za pomoc władzom w Pekinie w cenzurowaniu Sieci. Wysiłki takie, znane pod nazwą Wielkiego Firewalla, przynoszą efekty. Ocenia się, że mieszkańcy Państwa Środka nie mają dostępu do 15 - 20 tysięcy witryn. Zakazana tematyka jest bardzo różna - od niepodległości Tajwano, poprzez masakrę na placu Tienanmen i obronę kultury tybetańskiej, po pornografię czy hazard.