Chiny aktualizują listę spamerów

Organizacja The Internet Society of China przygotowała kolejną listę serwerów, z których przesyłany jest spam. Jeżeli ich właściciele nie zaprzestaną procederu rozsyłania niezamówionej korespondencji, wszelkie wiadomości wychodzące spod umieszczonych na liście adresów IP będą blokowane.

Chiny coraz bardziej angażują się w walkę ze spamem. Jednym z etapów krucjaty antyspamowej jest sporządzanie list serwerów, z których przesyłana jest największa ilość niezamówionych wiadomości. Wczoraj przygotowana została już trzecia tego typu lista. Znalazło się na niej 626 serwerów. Co ciekawe, aż 558 z nich to maszyny umieszczone poza granicami Chin (m.in. w Hong Kongu).

W tej chwili właściciele serwerów mają miesiąc czasu na to, by zaprzestać przesyłania spam.u Jeżeli tego nie zrobią, wszelka korespondencja wysyłana z maszyn umieszczonych na niechlubnej liście będzie blokowana.

Przypomnijmy, że The Internet Society of China przygotowało już trzecią tego typu listę. Na wcześniejszej, opublikowanej we wrześniu 2003 roku znalazło się 127 serwerów. Z kolei lista, która została opracowana w grudniu, zawierała jedynie 27 serwerów.