Chińskie władze cenzurują blogi

Internauci w Chinach mają coraz większe problemy z publikacją swoich wypowiedzi. Władze najliczniejszego kraju świata zablokowały możliwość tworzenia blogów. To już kolejny zamach na wolność wypowiedzi w tym kraju – podała agencja AFP.

Przypomnijmy, że wcześniej komunistyczne władze Chin ograniczyły swoim obywatelom możliwość korzystania z kawiarenek internetowych, uznając je za miejsca dostępu do „niewłaściwych treści.” Następnie zablokowano większość grup dyskusyjnych ze względu na zbyt dużą „dowolność i niepoprawność” pojawiających się tam wypowiedzi. Teraz cenzurą objęto również blogi.

Dostęp do dwóch najbardziej popularnych wśród chińskich internautów serwisów z blogami: Blogbus.com oraz Blogcn.com został zablokowany. ”Ze względu na to, że treści umieszczane w niektórych blogach naruszyły zasady ich tworzenia, serwery z serwisami zostały tymczasowo wyłączone. Sprawę wyjaśnimy wkrótce” - taki komunikat otrzymali użytkownicy serwisów.

Chińscy internauci nie mają również dostępu do krajowej wersji Wall Street Journal oraz Deutsche Welle. Taka była decyzja władz.