Chętniej płacimy

Internauci coraz chętniej płacą za korzystanie z serwisów internetowych – wynika z raportu opublikowanego przez firmę Content Matrix. Najczęściej są to serwisy hobbystyczne lub rozrywkowe, wiele osób jest również skłonnych do płacenia za gry online i wysyłanie e-kartek.

Absolutnym liderem wśród płatnych stron jest koreański serwis Ncsoft, umożliwiający użytkownikom granie w wieloosobowe gry komputerowe – z danych dostarczonych przez przedstawicieli Ncsoft wynika, że za korzystanie z niego regularnie płaci 4 mln użytkowników. Drugi na liście jest amerykański serwis Classmates Online, ułatwiający kontakty absolwentom szkół (ma on 1,6 mln użytkowników), zaś trzeci - American Greetings, za pośrednictwem którego elektroniczne kartki wysyła (odpłatnie) 1,4 mln użytkowników.

Liczby te stanowią co prawda na razie jedynie ułamek ogólnej liczby internautów, przedstawiciele Content Matrix prognozują jednak, że internautów regularnie korzystających z płatnych serwisów z każdym rokiem będzie coraz więcej.