Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Chcemy niższego podatku na Internet!

Kluby: Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska sprzeciwiają się pomysłowi Ministerstwa Finansów na podniesienie stawki VAT z 7% na 22% za połączenia internetowe – podała Polska Agencja Prasowa.

Zarówno PiS jak i PO chcą, by podatek pozostał na poziomie 7%. PiS wystosował specjalny list do ministra nauki Michała Kleibera z propozycją zorganizowania „okrągłego stołu” wszystkich instytucji z branży teleinformatycznej.

"Koszty dostępu do Internetu w naszym kraju są bardzo wysokie, jedne z najwyższych w Europie, zważywszy na siłę nabywczą polskiego społeczeństwa. Ograniczają one rozwój usług internetowych, stając się kolejną usługą dostępną dla wybrańców. Podniesienie stawki VAT zwiększy koszty o ponad 10 proc. i utrzyma złą tendencję na kolejne lata” - czytamy w liście posłów PiS, którego fragmenty opublikowała PAP.

Przedstawiciele PO zwrócili uwagę, że dla polskiego użytkownika Internetu taka podwyżka jest o tyle istotna, że może zahamować rozwój Internetu w Polsce. Posłowie PO chcą, by Internet był dostępny również dla ludzi młodych i niezamożnych.

Przypomnijmy, że wcześniej Ministerstwo Finansów ogłosiło podwyżkę podatku na 22% za połączenia internetowe. Związane ma to być z unifikacją przepisów z Unią Europejską, w której te usługi objęte są stawką podstawową. W naszym kraju podstawowa stawka jest jedną z najwyższych w krajach europejskich i wynosi aż 22%.

Jan M. Rokita zaprzeczył, jakoby podwyżka VAT-u stanowiła konieczną zmianę w związku z akcesją Polski do Unii Europejskiej. "Nie jest prawdą to, że Unia Europejska domaga się od Polski w jakiejkolwiek sprawie 22% VAT-u - powiedział PAP poseł Rokita - Prawdą jest to, że podstawowa stawka VAT-u regulowana jest wewnętrznym ustawodawstwem Polski."