Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Cenzura czy zdrowy rozsądek?

W Australii usunięto z serwerów 93 strony, których treść uznano za niezgodną z prawem. We wszystkich wypadkach doniesienia o ich istnieniu otrzymano od innych internautów.

W Australii od stycznia działa prawo nakazujące usuwanie z serwerów stron o treści niezgodnej z prawem (np. pornograficznych). Informacje o nich docierają przez specjalną infolinię lub pocztą elektroniczną od zwykłych użytkowników Internetu. Richard Alston, minister łączności i IT, poinformował, że przez pierwsze sześć miesięcy funkcjonowania linii napłynęło 201 zgłoszeń o nielegalnych stronach. Z tego rozpatrzono? 160, a 93 witryny nakazano usunąć. W 44 przypadkach resort powiadomił policję o popełnieniu przestępstwa.

Obowiązujące w Australii prawo ma na celu z jednej strony pomoc spółkom internetowym w rozwoju działalności, ale z drugiej - ochronę internautów (zwłaszcza nieletnich) przed niepożądanymi treściami.