Centrum informacji o europejskich domenach

Do tej pory osoba zainteresowany zarejestrowaniem własnej domeny .eu zmuszona była samodzielnie poszukiwać wiadomości. Celem nowopowstałego serwisu Centrum Informacji o Domenach .EU jest dostarczenie wiadomości dotyczących procesu jej rejestracji.

Główną zaletą serwisu są aktualizowane na bieżąco informacje oraz nieustanny monitoring wiadomości pojawiających się w pozostałych mediach.

Serwis czerpie informacje pochodzące z European Registry of Internet Domain Names (EURIDu). Na jego stronach będzie można znaleźć analizę krajowego rynku rejestratorów, jak również zaspokoić swą ciekawość przez kontakt z ekspertem rynku domen europejskich. Na stronie centrum prowadzone będzie profesjonalne doradztwo dla wszystkich zainteresowanych posiadaniem własnej domeny .eu.

Polecania warty jest dział FAQ, w którym można znaleźć odpowiedzi na najbardziej problematyczne pytania: czym jest prejerestracja, w jaki sposób można złożyć wniosek o własną domenę .eu, kto może ją zarejestrować, co to jest EURid, Sunrise, Akredytowany Rejestrator, zasada "kto pierwszy ten lepszy" czy też ADR. Poza tym na stronach serwisu opisany został proces rejestracji dla posiadaczy zastrzeżonych znaków towarowych (tzw. trademarków) oraz administracji publicznej. W kolejnych działach można także znaleźć aktulaności, genezę domeny .eu, kalendarium wydarzeń, materiały prasowe oraz linki do przydatnych stron www.

Serwis znajduje się pod adresem: www.centrumeu.pl.

PS. Domenę cenntrumeu.pl zarejestrował 31 sierpnia br DomainMaker. Dane o jej abonencie są niedostępne. Prawa do strony ma © Grupa Adweb, 2be.pl.

Aktualizacja: 20 stycznia 2006 11:17

Powstał kolejny serwis o domenach europejskich, tym razem stworzony przez domeny.pl. Dostępny jest pod adresem infoeu.pl. Jego wyróżnikiem jest tworzona sekcja "Mity o Domenach .EU", gdzie zbierane będą informacje o nieprawidłowościach, których dopuszczają się polscy rejestratorzy. Serwis liczy na informacje od internautów - podkreśla jego redaktor, Marcin Majerek.