Centrum e-biznesu marzy o giełdzie

Getin zamierza wejść na giełdę jeszcze w tym kwartale – poinformował w wywiadzie dla agencji Reuters prezes firmy Piotr Czarnecki.

Spółka spodziewa się uzyskać z emisji co najmniej 35 mln złotych, które zamierza inwestować przez trzy lata. Na warszawskim parkiecie ma się pojawić 40 procent akcji firmy. Getin Service Provider chce jeszcze w tym miesiącu uzyskać zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na dopuszczenie swoich akcji do publicznego obrotu. Piotr Czarnecki podał jednak, że obecny większościowy udziałowiec firmy Europejski Fundusz Leasingowy (88 proc. akcji) zachowa po giełdowy debiucie kontrolę nad spółką.

Działający od sierpnia ubiegłego roku Getin planuje w tym roku osiągnąć przychody w wysokości kilkunastu milionów złotych i zysk na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Za 2000 r. spodziewa się straty na poziomie nieco wyższym niż 2 mln złotych przy przychodach ok. 3,5 mln złotych. Spółka prowadzi centrum e-biznesu dla małych i średnich firm oraz będzie świadczyć usługi typu ASP razem z Microsoftem.