Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ceneo rozpoczyna współpracę z tureckimi serwisami e-commerce

Polska porównywarka internetowa Ceneo.pl zawarła w czwartek pierwszą umowę o współpracy z tureckim partnerem. Na początek w serwisie Ceneo znajdzie się oferta trzech największych tureckich sklepów internetowych, należących do takich producentów jak Koton, Tozlu i Dark Seer.

Ceneo rozpoczyna współpracę z tureckimi serwisami e-commerce

Polscy klienci Ceneo zyskają bezpośredni dostęp do produktów z Turcji w trzech najpopularniejszych kategoriach handlowych, jakimi są: moda, uroda oraz dom i wnętrze. Dla zamówień z zagranicy Ceneo wykorzystuje znaną użytkownikom opcję „Kup teraz”, pozwalającą składać zamówienia bezpośrednio w serwisie.

- Dzięki temu wszystkie zamówienia są objęte Programem Ochrony Kupujących Ceneo - – podkreślił Marcin Łachajczyk, zarządzający drugim co do wielkości polskim serwisem e-commerce.

Przedstawiciele spółki zapewniają, że procesy zwrotów i reklamacji będą równie łatwe, jak w przypadku towarów z Polski, a tureckie oferty nie będą generowały dla użytkowników żadnych ukrytych kosztów. Jest to istotne zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i dostawy dla tych polskich konsumentów, którzy dotychczas przy zakupach korzystają z zagranicznych platform.

Ceneo rozpoczyna współpracę z tureckimi serwisami e-commerce

- W przypadku dostarczenia wadliwego lub niezgodnego z opisem produktu, zwrot towaru będzie się odbywał na zasadach obowiązujących w polskich sklepach internetowych – podkreślił Łachajczyk.

Serwis zapowiada, że również czas i koszty dostaw będą zbliżone do tych obowiązujących w Polsce. „Ten obszar powierzyliśmy firmie X-press Couriers, a czas dostawy towaru wynosi do 14 dni” – poinformował Marcin Łachajczyk.

Prezes Ceneo zapowiedział, że spółka pracuje też nad rozwiązaniami, które w niedalekiej przyszłości otworzą zagraniczne rynki dla polskich producentów i sprzedawców.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP