Ceneo.pl nagrodziło najlepiej ocenione sklepy

Z badań przeprowadzonych dla Ceneo.pl przez IMAS International wynika, że 92,77% internautów dokonało przynajmniej raz zakupów przez Internet. Zakupy on-line stają się coraz powszechniejsze, a nowe e-sklepy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Ceneo.pl nagrodziło najlepiej ocenione sklepy

Mimo różnych opinii, zakupy przez Internet są bezpiecznie, należy jedynie podejść do nich z rozwagą. W celu promowania bezpieczeństwa zakupów on-line Ceneo.pl już po raz drugi wskazało te sklepy, które w ramach programu "Zaufane Opinie" uzyskały najlepsze oceny od kupujących. Wraz z rankingiem sklepów został opublikowany obszerny raport "Zaufanie jako podstawa rozwoju handlu internetowego". W raporcie zostały przedstawione wyniki badania przeprowadzonego w lipcu 2011 wśród osób kupujących w Internecie, oraz wśród e-sklepów.

Ceneo.pl nagrodziło najlepiej ocenione sklepy

"Z naszych badań wynika, że internauci podchodzą rozważnie do kwestii bezpieczeństwa transakcji, a sklepy, z którymi współpracujemy, dokładają wielu starań, aby dać swoim klientom jak najlepszą obsługę" - mówi Joanna Bilińska, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa i Wsparcia Biznesu. "Kupując w sklepach internetowych należy oczywiście zwracać uwagę na opinie na temat sprzedającego. Właśnie w celu dostarczenia wiarygodnych i rzetelnych opinii w 2009 roku wprowadziliśmy program »Zaufane Opinie«. Na podstawie ankiet wypełnionych przez kupujących powstał nasz ranking" - dodaje.

Sklepy zostały podzielone na 6 kategorii, pierwsze miejsca przypadły sklepom:

  • Elektronika użytkowa - Redcoon.pl
  • Motoryzacja - Opona.pl
  • Multimedia - Madbooks.pl
  • Styl życia - Happytime.com.pl
  • Świat komputerów i gier - 3kropki.pl
  • Zdrowie i uroda - Perfumeria.pl

Pod uwagę zostały wzięte m.in. jakość obsługi klienta, ocena dostawy towaru czy procent kupujących polecających innym zakupy w danym sklepie. Ranking powstał na podstawie 140 tysięcy ankiet wypełnionych przez kupujących w ramach programu Zaufane Opinie od stycznia do września 2011 r.

Szczegółowa punktacja w rankingu została udostępniona na stronie Ceneo.pl.