Cena nie gra roli!

Najwięcej pieniędzy w internetowych sklepach zostawią w tym roku mężczyźni, zwłaszcza podczas zakupów świątecznych. Tegoroczni amatorzy nabywania prezentów przez sieć będą w mniejszym stopniu patrzyli na ceny kupowanych przedmiotów - wskazuje Clickz.com.

Prawie połowa Amerykanów robiących zakupy przez internet zamierza w tym roku wydać więcej na świąteczne prezenty niż rok wcześniej - zaznacza DoubleCkick. Tegoroczne e-wydatki mają być o prawie jedna piątą wyższe w porównaniu z 2003 rokiem. Przynajmniej tak wskazuje Jupiter Research. Firma badawcza szacuje, że bieżący okres świąteczny przyniesie sklepom internetowym ok. 21,6 mld USD przychodu.

Największe zakupy amerykańscy użytkownicy mają poczynić w tym tygodniu. Wiele sklepów i serwisów aukcyjnych specjalnie w tym celu przygotowało oferty 1 lub 2 dniowej dostawy zakupionych towarów.

Zwłaszcza w ostatnim tygodniu przedświątecznym użytkownicy mieli zwracać najmniej uwagi na cenę kupowanych przez sieć przedmiotów. Czynnikiem decydującym o zakupie miał być przede wszystkim czas dostawy.

Co ciekawe, dużą pomocą w wyborze odpowiedniego prezentu okazały się być wyszukiwarki internetowe. Aż 38% badanych zaznaczyło, że wyszukało właściwy prezent za pomocą mechanizmu wyszukiwawczego.