Carol Bartz: nie będzie podwyżek w Yahoo!

Nowa prezes Yahoo!, Carol Bartz, rozpoczęła swoją pracę od podjęcia zdecydowanych reform dotyczących finansów firmy. Pracownicy amerykańskiego giganta nie dostaną bowiem podwyżek pensji. Decyzja taka ma obowiązywać aż do odwołania.

Trzeba przyznać, że Carol Bartz od początku swej działalności w Yahoo! przeprowadza bardzo zdecydowane reformy. Na początku, nowa pani prezes zdecydowała o wstrzymaniu podwyżek dla wszystkich pracowników firmy. Decyzja taka ma obowiązywać aż do odwołania.

Obecnie Yahoo! Zatrudnia około 13 700 pracowników. W zeszłym miesiącu pracę straciło 1,5 tysiąca osób. Carol Bartz stwierdziła jednak, że dalsze zwolnienia nie są planowane. Oczywiście przy założeniu, że kryzys ekonomiczny nie będzie trwał dłużej niż wynika to z najświeższych analiz.

Przypomnijmy, że Carol Bartz od około dwóch tygodni jest nową prezes Yahoo!. Wcześniej zajmowała ona stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej firmy Autodesk, doradzała prezydentowi USA w sprawach nauki i technologii oraz była szefem jednego z działów w Sun Microsystems. Obecnie Bartz zasiada w radach nadzorczych takich koncernów jak Intel, Cisco Systems i NetApp. Nowa prezes Yahoo! ma 60 lat. W 2005 r. znalazła się na liście 100 najpotężniejszych kobiet na świecie, sporządzonej przez magazyn Forbes.

Zobacz także:

Ballmer: nadal jesteśmy zainteresowani kupnem Yahoo