Canal Plus - non plus

Po pół roku działalności zlikwidowano portal Canal Plus, który oferował m.in. serwis filmowy i sportowy.

Canal New Media, filia francuskiego Canal Plus zamknęła polski portal po 6 miesiącach działalności. Był to czas testowania portalu i jednocześnie polskiego rynku przez Francuzów. „Uznaliśmy, że utrzymanie portalu kosztowało zbyt wiele. Zatrudnialiśmy w nim aż 9 osób, postanowiliśmy nie kontynuować tej działalności” - powiedział Mike Williams z Canal New Media.

Mike Williams zasugerował również, że byli pracownicy portalu przejdą do Canal Plus. „Nie zostawimy polskich pracowników Canal New Media na lodzie” - powiedziała w imieniu Canal Plus Paulina Krasińska.

Canal Plus ma zamiar uruchomić podobny portal ponownie - własnymi siłami, korzystając jednak z pomocy firm zewnętrznych. „Strony będą rozbudowywane” - zapowiada Paulina Krasińska. Wkrótce Canal Plus umożliwi swoim abonentom dostęp do Internetu przez satelitę, na ekranie telewizora będzie można oglądać wybrane strony internetowe. Telewizja zapowiada współpracę z „jednym z największych polskich portali”.

Polski Canal Plus jest kontrolowany przez holding Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej (francuski Canal Plus, Polcom Invest i Agora).