Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Cable&Wireless inwestuje w szerokopasmową sieć

W ciągu 10 lat Cable&Wireless, brytyjski operator telekomunikacyjny, postanowił wybudować szerokopasmową sieć transmisji głosu przez IP. W tym celu podpisał z kanadyjskim producentem Nortel Networks umowę wartą 1,5 mld dolarów.

Na mocy umowy Nortel nie tylko zbuduje sieć, ale zajmie się jej obsługą. Zawarta umowa jest jednym z największych projektów outsourcingowych, który ma innym firmom posłużyć za przykład wykorzystania technologii internetowej do transmisji głosu. Jak wynika z badań, minuta transmisji głosu przez sieć IP jest o trzy czwarte tańsza niż transmisja głosu tradycyjną metodą. Związane jest to głównie z małymi kosztami poniesionymi na zakup sprzętu w porównaniu z kosztami budowy tradycyjnej sieci.

W szerokopasmową sieć transmisji danych inwestują także AT&T, British Telecommunications i Deutsche Telekom. C&W jest jednak pierwszą firmą telekomuniikacyjną, które całkowicie zastosuje transmisję głosu za pośrednictwem Internetu.