CV-Online równa się jakość?

Jest to jedna z najmłodszych witryn pośrednictwa pracy na naszym rynku. Działa od lipca tego roku. Jej strategia polega na budowaniu pozycji i zdobywania zaufania klientów.

Jest to jedna z najmłodszych witryn pośrednictwa pracy na naszym rynku. Działa od lipca tego roku. Jej strategia polega na budowaniu pozycji i zdobywania zaufania klientów.

Witrynę prowadzi spółką CV-Online Polska należąca w całości do CV-Online Holding (nie powiodły się próby wprowadzenia polskich inwestorów z 30 procentowym udziałem). Firma działa w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej i w tym regionie zamierza się specjalizować. Jednym z jej głównych udziałowców jest Esther Dyson - osoba znana w internetowym świecie i promotorka krajów naszego regionu.

Pierwszą witrynę otworzono w Estonii i tam ma ona szczególnie silną pozycję (80 procent użytkowników serwisów pośrednictwa pracy). Od niedawna zrzesza wszystkie witryny w ramach CV-Europe. Współpraca w sieci jest bardzo silna. Dotyczy to zarówno dostępu do ofert, jak i wspólnej polityki finansowej i marketingowej. Z deklaracji CV-Europe wynika, że ma ona ambicję stać się jedną z ważniejszych agencji pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego w Europie.

W chwili obecnej CV-Online, także w Polsce, dalekie jest od tej wizji. Co więcej, z wypowiedzi Marcina Radziwiłła - country managera w Polsce - wynika, że witryna nie ma aż takich ambicji. Pragnie pozostać „elektroniczną tablicą ogłoszeniową”, oferującą coraz bardziej zaawansowane metody jej użytkowania. Jest oficjalnie określana jako baza danych, tworzona na potrzeby pracodawców i poszukujących pracy. Witryna jest wyraźnie podzielona na takie dwie części. Oferuje wgląd w spis ofert pracy i aplikacji poszukujących zatrudnienia.

Dla poszukujących pracy usługi są bezpłatne. Dostęp do ofert pracodawców jest niczym nie limitowany. Pozostałe usługi są dostępne po rejestracji. Umożliwia ona normalne operacje w rodzaju zamieszczenia i edytowanie (on-line) aplikacji, zamawianie interesujących ofert za pomocą poczty elektronicznej. Ciekawa jest możliwość monitorowania statystyki zainteresowania aplikacją. Aplikant może obserwować zainteresowanie swoim curriculum vitae i odpowiednio na nie reagować.