CTIA : Mobilny hotspot Wi-Fi w Twoim smartphonie (wersja oryginalna)

Jeśli jesteś na wycieczce z przyjaciółmi i kilku z nich potrzebuje łącza Wi-Fi możesz uczynić ze swojego telefonu hotspot.

Na targach CTIA w San Francisco jest Nick Barber, nasz korespondent z IDG News Service. Na temat mobilnych hotspotów Wi-Fi Udało mu się porozmawiać z Sean'em O'Leary, przedstawicielem TapRoot Systems, która za pomocą swego oprogramowania chce dać nam więcej swobody i niezależności przy łączeniu się z Internetem.

"Walking hotspot" to niewielka aplikacja przeznaczona dla urządzeń smartphone posiadających Wi-Fi. Najlepiej gdy owo urządzenie dodatkowo działa w sieci 3G. Jeśli wymienione kryteria są spełnione nic nie stoi na przeszkodzie aby uczynić z niego bezprzewodowy punkt dostępowy lub mobilny hotspot.

Do tak udostępnionego urządzenia może podłączyć się pięciu klientów. Bez względu na ich ilość jakość szerokopasmowego połączenia ma nie ulegać zauważalnemu pogorszeniu. Dodatkowo połączenia sieciowe można zabezpieczyć. Dołączenie do nich odbywa się poprzez uwierzytelnianie jak w normalnym systemie bezprzewodowym. Jeśli ktoś chce dołączyć do naszej sieci na ekranie wyskakuje powiadomienie i czeka na naszą decyzję.

Aby skorzystać z możliwości "Walking hotspot" wystarczy wejść na stronę producenta i dokonać zakupu oprogramowania. Oczywiście do sprawdzenia jego stworzono także 7-dniową wersję próbną. Wydaje się, że to doskonałe rozwiązanie do wykorzystania w podróży dla biznesu czy podczas wycieczek ze znajomymi. Przy potencjale sieci 3G "Walking hotspot" może być uwolnieniem się od niewygody bycia odciętym od świata Internetu. W miejscach gdzie nie możemy liczyć na hotspot dla Wi-Fi czy stały punkt dostępowy rozwiązanie takie wydaje się być zbawienne.

Więcej w materiale filmowym (wersja oryginalna)