CNET uruchamia darmowy serwis z muzyką

Amerykański portal technologiczny CNET poszerzył swoją ofertę o serwis muzyczny z tysiącami piosenek niezależnych wykonawców, które można z niego pobierać całkowicie za darmo.

Strona główna serwisu muzycznego CNET

Strona główna serwisu muzycznego CNET

Jednocześnie zaprzeczono pogłoskom o całkowitym zaprzestaniu prac nad kupionym przez CNET serwisem MP3.com, który jakiś czas temu zniknął z internetowej areny. Założyciele nowego serwisu muzycznego CNET-u, który stanowi obecnie część witrynyhttp://Download.com , przez ostatnie tygodnie intensywnie poszerzali kolekcję dostępnych nagrań, jednocześnie zachęcając niezależnych wykonawców do rejestrowania się i przesyłania swoich kompozycji.

Przedsięwzięcie to jest niezależne od zakupionego przez CNET pod koniec zeszłego roku serwisu MP3.com, oferującego bardzo zbliżoną funkcjonalność. Wielu użytkowników oraz artystów, publikujących swoje dokonania na łamach MP3.com, nie kryło rozczarowania faktem zniknięcia serwisu z Sieci. Obawiano się, iż potężne zasoby MP3.com odejdą w zapomnienie. Tak się jednak nie stanie i według zapewnień przedstawicieli CNET-u, MP3.com ma zostać wkrótce ponownie uruchomiony i dodatkowo wzbogacony o nowe funkcje.

Więcej informacji:

http://music.download.com