CL partnerem Lockheed Martn

ComputerLand i Lockheed Martin zawarły porozumienie w sprawie współpracy w zakresie przyszłych projektów informatycznych związanych z tzw. inwestycjami offsetowymi. Amerykańska firma - producent myśliwca F-16 - uczestniczy w wartym 3,5 mld USD przetargu na dostawę samolotów wielozadaniowych dla polskiej armii.

ComputerLand i Lockheed Martin zawarły porozumienie w sprawie współpracy w zakresie projektów informatycznych związanych z tzw. inwestycjami offsetowymi. Lockheed Martin, producent myśliwca F-16, uczestniczy w wartym 3,5 mld USD przetargu na dostawę samolotów wielozadaniowych dla polskiej armii. Firma, która wygra kontrakt będzie zobowiązana do równoczesnego zainwestowania milionów dolarów w polską gospodarkę - zarówno sektor obronny jak i cywilny. Najkorzystniejsze dla gospodarki zobowiązania offsetowe ma wybierać Agencja Rozwoju Przemysłu.

Na potrzeby przyszłych inwestycji amerykańska firma będzie musiała dokonać transferu stosowanych w swoich zakładach rozwiązań technologicznych. Na mocy zawartej umowy ComputerLand będzie partnerem informatycznym producenta. Rozmowy w tej sprawie zarządy firmy prowadziły już od kilku miesięcy. Ofertę offsetową producenta współtworzy również Oracle. Poprzednio amerykańska firma współpracowała z Optimusem. Współpraca w ramach spółki Optimus Lockheed Martin przebiegała jednak bez sukcesów.

Porozumienie z ComputerLandem będzie realizowane jeśli Lockheed Martin Corporation wygra przetarg. O kontrakt walczą także unijne firmy - szwedzko-brytyjskie konsorcjum Gripen International (samolot Gripen) i Dassault Aviation (Mirage).