CES: DivX prezentuje platformę DivX TV

Firma DivX zapowiedziała na targach CES w Las Vegas nową internetową platformę telewizyjną - DivX TV. Pierwsze urządzenia z niej korzystające zostaną wyprodukowane przez firmę LG.

Platforma DivX TV może być łatwo zaimplementowana w urządzeniach elektronicznych wyposażonych w możliwość podłączenia do Internetu (np. telewizory, odtwarzacze Blu-ray, czy konsole do gier). Dzięki niej posiadacze takich urządzeń będą mieli możliwość dostępu do ponad 70 różnych serwisów począwszy od tych, które oferują darmowy lub płatny dostęp do różnych treści multimedialnych, a skończywszy na popularnych serwisach społecznościowych.

Platforma ma ponadto pozwalać na strumieniowe przesyłanie treści w ramach domowej sieci oraz zapewniać możliwość odtwarzania materiałów wideo zapisanych we wszystkich podstawowych formatach wideo.

"DivX TV zrewolucjonizuje doświadczenia z telewizją pozwalając klientom na szybki i łatwy dostęp do treści online i zapewniając im możliwość szybkiego przełączanie pomiędzy nimi za pomocą pilota zdalnego sterowania" - powiedział Kevin Hell, szef DivX.

Pierwszymi urządzeniami, które skorzystają z technologii DivX TV będą wyposażone w system NetCast Entertainment Access odtwarzacze Blu-ray i systemy kina domowego koreańskiej firmy LG. Nieco później dołączy do nich sprzęt firmy Philips (jej pierwsze odtwarzacze Blu-ray z DivX TV powinny trafić na rynek europejski na początku kwietnia tego roku).