CES 2005: kuchnia w pełni zinternetyzowana

LG zainstalowało na targach w Las Vegas pełny zestaw kuchenny, w którym wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego mają połączenie z Internetem.

CES 2005: kuchnia w pełni zinternetyzowana

Kuchnia LG przyszłości

Do Internetu podłączona jest lodówka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, a nawet klimatyzator, który pełni także funkcję lustra. Oczywiście wszystkimi tymi urządzeniami można sterować zdalnie, np. korzystając z telefonu komórkowego. Do kuchenki czy zmywarki możecie wgrywać z Internetu nowe programy, dostosowujące automatycznie parametry gotowania czy zmywania. Duży ekran LCD w drzwiach lodówki pozwala także na oglądanie telewizji. Całością sieciowego zestawu AGD można także zarządzać za pomocą ściennego panela LCD.

Wszystkie urządzenia są już dostępne na rynku azjatyckim i wkrótce mają trafić w komplecie zarówno do USA jak i Europy. Obudowa pięknie prezentującego się wysokiego na ok 2 metry klimatyzatora służy także jako lustro. Można go więc postawić w pokoju bez obaw, że będzie szpecił otoczenie. Przekonajcie się jak wygląda kuchnia przyszłości pobierając film z wystawy CES 2005 jaki dla Was nagraliśmy.

Więcej informacji na temat targów CES 2005 znaleźć można w specjalnym wątku.