CDN udostępni Office XP w modelu ASP

Pakiet biurowy Microsoftu uzupełni ofertę internetowej platformy Casper. Według przedstawicieli krakowskiej firmy miesięczna opłata abonamentowa za używanie oprogramowania nie przekroczy 100 zł.

Krakowska firma i ComArch Internet Ventures SA będzie udostępniać klientom oprogramowanie Office XP w modelu ASP za pośrednictwem platformy Casper. W ramach pakietu "Moje Biuro - Microsoft Office XP" klientom oferowany będzie internetowy dostęp do aplikacji Word, Microsoft Excel i Microsoft Power Point. Abonenci otrzymają także konto poczty elektronicznej i odpowiednią przestrzeń dyskową na przechowywanie plików.

Umowę na korzystanie z Microsoft Office przez sieć można zawrzeć na dowolny okres nie mniejszy niż 1 miesiąc. Klient chcący korzystać z pakietu bez konieczności zakupu tradycyjnej licencji, musi uiszczać jedynie comiesięczną opłatę abonamentową. Przedstawiciele CDN zapewniają, że opłaty będą wahać się od kilkudziesięciu do niecałych 100 złotych miesięcznie za dostęp dla pojedynczego użytkownika. W przypadku zamówienia usługi dla większej ilości użytkowników CDN przewiduje specjalne upusty cenowe.