Były rzecznik prasowy Białego Domu będzie pracował dla Facebooka?

Amerykańskie media donoszą, że Facebook prowadzi rozmowy z Robertem Gibbsem, byłym rzecznikiem prasowym Białego Domu i doradcą prezydenta Baracka Obamy. Serwis społecznościowy chciałby go zatrudnić jeszcze przed swoją pierwszą ofertą publiczną planowaną na rok 2012.

New York Times donosi, że Robert Gibbs, były rzecznik prasowy Białego Domu i doradca prezydenta Baracka Obamy może zostać pracownikiem Facebooka. Serwis szuka osoby do zarządzania relacjami z mediami, inwestorami i władzami. Rozmowy są podobno jeszcze we wczesnym stadium i nie wiadomo, czy zakończą się podpisaniem umowy.

Wcześniej Gibbs, który w lutym odszedł z Białego Domu, planował wziąć udział w kolejnej kampanii prezydenckiej u boku Baracka Obamy i dopiero wtedy przejść do sektora prywatnego. Obecnie otrzymuje on różne propozycje od firm, jednak właśnie oferta Facebooka może okazać się najciekawsza.

Serwis społecznościowy chce w 2012 roku wejść na giełdę i skierować swoje akcje do obrotu publicznego. Gibbs miałby otrzymać zarówno wynagrodzenie, jak i akcje firmy jeszcze przed pierwszą ofertą publiczną. Niedawno Goldman Sachs oszacował wartość Facebooka na 50 mld dolarów.

Serwis społecznościowy chce wkroczyć na giełdę w 2012 roku, więc stara się dobrze przygotować to tego przedsięwzięcia. Zachęcają Roberta Gibbsa, by jak najszybciej podjął decyzję. Facebook potrzebuje zespołu dbającego o jego wizerunek, który pomoże łagodzić sytuacje, takie jak niedawne zarzuty SEC w związku z rundą inwestycyjną organizowaną przez Goldman Sachs.