Były dyrektor generalny AOL ma plan ratunkowy dla Yahoo?

Nie milkną spekulacje na temat dalszych losów Yahoo! Jak donosi Wall Street Journal w rozmowy zmierzające do pozyskania strategicznego inwestora dla, znajdującej się w coraz gorszej sytuacji finansowej, firmy aktywnie zaangażowany jest Jonathan Miller, były dyrektor generalny AOL.

Według WSJ Jonathan Miller od kilku miesięcy uczestniczy w rozmowach w sprawie sprzedaży spółki. Rozmowy m.in. z przedstawicielami niezależnych funduszy inwestycyjnych mają dotyczyć kwoty ok. 30 mld USD, czyli maksymalnie 22 USD w przeliczeniu na jedną akcję Yahoo. Z ujawnionych informacji nie wynika jednak nic na temat stopnia zaawansowania rozmów w sprawie sprzedaży lub doinwestowania Yahoo. Nie wiadomo również w jakim stopniu Miller był zaangażowany w rozmowy dotyczące ewentualnego przejęcia Yahoo! przez koncern Microsoft.

Warto dodać, że aktualnie Jonathan Miller zasiada w zarządzie, specjalizującej się w rynku mediów elektronicznych, firmy inwestycyjnej Velocity Interactive Group. W związku z tym w ocenie analityków istnieje spore prawdopodobieństwo, że Yahoo ostatecznie pozyska inwestora strategicznego. Pojawiają się opinie, że w obliczu załamania światowych rynków finansowych i podobnie jak w przypadku firmy AMD, będzie to najpewniej inwestor z Bliskiego Wschodu. Dyskusyjna pozostaje jednak cena przejęcia udziałów Yahoo. Obecnie cena rynkowa jednej akcji firmy nie przekracza 12 USD. Dla porównania, w styczniu br. wartość akcji jednej koncernu wynosiła ok. 19 USD, zaś w maju rynkowa cena udziałów Yahoo wzrosła do niemal 30 USD. Wzrost ten był głównie wynikiem prowadzonych, częściowo za pośrednictwem mediów, rozmów dotyczących ewentualnego przejęcia firmy przez giganta z Redmond. W czerwcu Microsoft ostatecznie wycofał swoją propozycję.

Niebawem koncern Yahoo czeka również zmiana na stanowisku dyrektora generalnego. Pojawiają się też spekulacje, że nowym CEO firmy zostanie właśnie Jonathan Miller. Był on bowiem jednym z poważniejszych kandydatów na stanowisko członka zarządu spółki podczas lipcowych sporów właścicielskich w Yahoo.

Czytaj też:

Steve Ballmer: Przejęcia Yahoo! nie będzie

Restrukturyzacji w AMD ciąg dalszy

Nadejdą zmiany