BuyVIP: za nami dobry rok w Europie

Ponad dwukrotnie w 2009 r. zwiększyła się sprzedaż w lokalnych serwisach grupy BuyVIP (Europejski Prywatny Klub Zakupów) - jej wartość osiągnięła poziom 70 milionów euro.

BuyVIP to Europejski Prywatny Klub Zakupów związanych z modą i stylem życia, skupiający ponad 5,5 miliona użytkowników. Serwis rozwija się głównie poprzez rekomendacje (przesyłanie zaproszeń), a oferuje ograniczone czasowo i ilościowe kampanie sprzedażowe ekskluzywnych i markowych produktów (ceny są niższe do 70% od cen detalicznych).

Jak podano w komunikacie, w latach 2007-2008 całkowita sprzedaż w BuyVIP wzrosła z 5 do 30 milionów euro, natomiast w 2009 wartość ta zwiększyła się ponad dwukrotnie, osiągając rekordowy poziom 70 milionów euro. Grupa zawdzięcza ten wynik m. in. zeszłorocznej ekspansji na rynki Portugalii, Holandii i Polski. W naszym kraju serwis działa od października 2009 r. i rozwijany jest pod skrzydłami Grupy Allegro. Warto dodać, że Grupa Allegro wg listopadowego Megapanelu PBI/Gemius zanotowała widoczny wzrost liczby użytkowników oraz generowanych odsłon.

W listopadowym okresie przedświątecznym wartość sprzedaży w europejskich serwisach BuyVIP wyniosła 12 milionów euro i wg zapewnień przedstawicieli Firmy nadal odnotowuje stały wzrost. Wysokie wyniki sprzedaży z 2009 roku są bezpośrednią oceną wystawioną przez naszych klientów, wskazującą, że koncepcja europejskiego prywatnego klubu zakupów jest doceniana we wszystkim krajach Grupy - mówi Gustavo Garcia Brusilovsky, założyciel BuyVIP.

W Polsce oprócz BuyVIP działa też kilka podobnych przedsięwzięć. Jednym z nich jest m. in.http://Bao.pl , sklep internetowy z portfela Rafała Agnieszczaka.

Źródło: Allegro