BuyMusic.com nie wpuszcza Maców

Użytkownicy komputerów Macintosh, chcący wejść na stronę serwisu BuyMusic.com, mającego stanowić "pecetową" konkurencję dla iTunes, spotkają się z niespodzianką w postaci komunikatu informującego, że strony serwisu można przeglądać wyłącznie za pomocą komputera z systemem Windows.

Do niedawna użytkownicy Mac OS mogli chociaż surfować po stronach BuyMusic – teraz przy próbie wejścia do serwisu na ich ekranach wyświetlany jest komunikat o treści: "Dziękujemy za odwiedzenie BuyMusic.com. Aby móc skorzystać z oferty naszego serwisu, Twój komputer musi pracować pod kontrolą systemu Windows i mieć zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer w wersji co najmniej 5.0".

Właścicielem BuyMusic.com jest Scott Blum, do którego należy również internetowy hipermarket Buy.com. Serwis muzyczny Bluma określany jest jako "pecetowa" konkurencja dla iTunes, do którego jest zresztą podobnie zaprojektowany. Za pośrednictwem BuyMusic.com można zakupić ponad 300 000 utworów artystów nagrywających dla największych wytwórni płytowych. Do korzystania z serwisu konieczna jest najnowsza, dziewiąta wersja oprogramowania Windows Media Player.