Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Burza w Wirtualnej Polsce

Zaostrza się konflikt między zarządem Wirtualnej Polski a jej mniejszościowymi akcjonariuszami. Po tym, jak mniejszościowi udziałowcy zaskarżyli uchwałę o emisji akcji WP sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa. Zarząd WP odwołał się od tej decyzji – poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Sporną kwestią pozostaje polityka WP. Mniejszościowi akcjonariusze mają żal do zarządu, że nie zgodził się na oferowanie przez portal usługi dial-up, przez co pozbawił udziałowców źródła dodatkowych dochodów i nie wywiązał się z umowy inwestycyjnej.

Inny spór rozgorzał wokół nowej emisji akcji WP. Akcjonariusze przegłosowali, że portal wyemituje akcje po cenie nominalnej 4 zł. Mniejszościowi udziałowcy, którzy nie zapisali się na akcje, poczuli się oburzeni. Co więcej, oni zaproponowali uchwałę przewidującą emisję akcji po 64 zł. Sprawa znalazła się w sądzie. Udziałowcy zaskarżyli uchwałę o emisji. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa, co oznacza, że spółka nie może skorzystać z wpłaconych za akcje pieniędzy. Zarząd WP złożył odwołanie.

Jak na razie nie widać możliwości zakończenia konfliktu.