Burza w Wirtualnej Polsce

Zaostrza się konflikt między zarządem Wirtualnej Polski a jej mniejszościowymi akcjonariuszami. Po tym, jak mniejszościowi udziałowcy zaskarżyli uchwałę o emisji akcji WP sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa. Zarząd WP odwołał się od tej decyzji – poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Sporną kwestią pozostaje polityka WP. Mniejszościowi akcjonariusze mają żal do zarządu, że nie zgodził się na oferowanie przez portal usługi dial-up, przez co pozbawił udziałowców źródła dodatkowych dochodów i nie wywiązał się z umowy inwestycyjnej.

Inny spór rozgorzał wokół nowej emisji akcji WP. Akcjonariusze przegłosowali, że portal wyemituje akcje po cenie nominalnej 4 zł. Mniejszościowi udziałowcy, którzy nie zapisali się na akcje, poczuli się oburzeni. Co więcej, oni zaproponowali uchwałę przewidującą emisję akcji po 64 zł. Sprawa znalazła się w sądzie. Udziałowcy zaskarżyli uchwałę o emisji. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa, co oznacza, że spółka nie może skorzystać z wpłaconych za akcje pieniędzy. Zarząd WP złożył odwołanie.

Jak na razie nie widać możliwości zakończenia konfliktu.