Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Budowlany Atlantis stanie się spółką IT

Firma budowlana Atlantis ogłosiła, że zamierza wejść na giełdę nowojorską jako firma branży IT. W przeistoczeniu ma Atlantisowi dopomóc międzynarodowy inwestor, z którym rozmowy już trwają.

Prezes spółki Paweł Obrębski powiedział Reutersowi, że „ firma, z którą prowadzą rozmowy, jest absolutnie rozpoznawalna, z pierwszej trójki bądź piątki światowej”. Dodał również, że międzynarodowy inwestor nie może mieć więcej niż 49 procent akcji Atlantisu.

Atlantis jest kolejnym przedsiębiorcą na polskim rynku, który rezygnuje z dotychczasowej działalności na rzecz branży IT. Trzy tygodnie temu podobną decyzję podjął Chemiskór, znana firma z branży garbarskiej. Akcje notowanego na warszawskiej giełdzie Chemiskóru od razu poszły w górę, co spowodowało, że inni też zaczęli myśleć o zmianie działalności.

Atlantis zamierza się połączyć z dwoma spółkami nowych technologii, w tym z dużą międzynarodową firmą internetową. „W planach naszego strategicznego partnera jest również wprowadzenie obecnego Atlantisu - już pod zmienioną nazwą - na giełdę nowojorską w 2001 roku” – podał zarząd firmy w dzisiaj ogłoszonym komunikacie na temat najbliższych planów spółki.

Przed wejściem na Nasdaq Atlantis zamieni swoją nazwę na nazwę inwestora strategicznego z dodatkiem słowa Poland.

Od kilku miesięcy firma wydziela swoje spółki zależne, przygotowując się w ten sposób do sprzedaży całego posiadanego majątku, w tym nieruchomości.

We wtorek kurs Atlantisu wyniósł 4,79 złotego. Po ogłoszeniu komunikatu wzrósł dzisiaj o 9, 6 proc. i wynosi 5, 25 zł.