Budowlany Atlantis stanie się spółką IT

Firma budowlana Atlantis ogłosiła, że zamierza wejść na giełdę nowojorską jako firma branży IT. W przeistoczeniu ma Atlantisowi dopomóc międzynarodowy inwestor, z którym rozmowy już trwają.

Prezes spółki Paweł Obrębski powiedział Reutersowi, że „ firma, z którą prowadzą rozmowy, jest absolutnie rozpoznawalna, z pierwszej trójki bądź piątki światowej”. Dodał również, że międzynarodowy inwestor nie może mieć więcej niż 49 procent akcji Atlantisu.

Atlantis jest kolejnym przedsiębiorcą na polskim rynku, który rezygnuje z dotychczasowej działalności na rzecz branży IT. Trzy tygodnie temu podobną decyzję podjął Chemiskór, znana firma z branży garbarskiej. Akcje notowanego na warszawskiej giełdzie Chemiskóru od razu poszły w górę, co spowodowało, że inni też zaczęli myśleć o zmianie działalności.

Atlantis zamierza się połączyć z dwoma spółkami nowych technologii, w tym z dużą międzynarodową firmą internetową. „W planach naszego strategicznego partnera jest również wprowadzenie obecnego Atlantisu - już pod zmienioną nazwą - na giełdę nowojorską w 2001 roku” – podał zarząd firmy w dzisiaj ogłoszonym komunikacie na temat najbliższych planów spółki.

Przed wejściem na Nasdaq Atlantis zamieni swoją nazwę na nazwę inwestora strategicznego z dodatkiem słowa Poland.

Od kilku miesięcy firma wydziela swoje spółki zależne, przygotowując się w ten sposób do sprzedaży całego posiadanego majątku, w tym nieruchomości.

We wtorek kurs Atlantisu wyniósł 4,79 złotego. Po ogłoszeniu komunikatu wzrósł dzisiaj o 9, 6 proc. i wynosi 5, 25 zł.