Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Budka z komunikatorem Skype na lotnisku

Lotnisko im. Lennarta Meri w stolicy Estonii to pierwsze miejsce na świecie z automatem Skype. Komunikator pobił ostatnio kolejny rekord, 30 mln użytkowników online, więc rozmowców raczej nie zabraknie.

Budka z komunikatorem Skype na lotnisku
Budki telefoniczne stają się coraz mniej przydatne. W Tallinnie znaleźli na to sposób: wymienić je na supernowoczesne budki ze Skypem.

Pierwszy taki automat na świecie pozwala na rozmowę wideo ze znajomymi, bądź dzwonienie na numery telefonów z użyciem mikropłatności. Skype na lotnisku działa więc dokładnie tak samo jak wersja na PC.

Budka Skype posiada 22-calowy ekran dotykowy. Wystarczy podać login i hasło, a następnie wybrać kogoś z przyjaciół na liście kontaktowej. Po rozmowie i odejściu od urządzenia, profil zostanie automatycznie wylogowany.

Urządzenie zostało wykonane przez firmę AdTech, na zlecenie Enterprise Estonia. Tego typu automaty pojawią się na lotniskach, w hotelach, w galeriach handlowych i w szpitalach na terenie całego kraju.

Podstawowym celem budki z komunikatorem Skype jest przedstawienie Estonii, jako kraju pełnego innowacyjności - otwartego na internet. Warto przypomnieć, że sam komunikator powstał w wyniku współpracy szwedzkich programistów Niklasa Zennströma i Janusa Friisa oraz grupy deweloperów z Tallinna.

W niedzielę Skype pobił kolejny rekord popularności. W jednym momencie z usługi korzystało 30 mln użytkowników online. Komunikator pozwala na wideorozmowy z komputera, komórki i telewizora, umożliwia przesyłanie plików, czat, a także tanie dzwonienie na telefony komórkowe i stacjonarne.