Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Brytyjscy reklamodawcy rezygnują z Facebook

Kilka brytyjskich firm zrezygnowało z wyświetlania swoich reklam na Facebook, po tym jak prezentowały się one na stronie skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej, kojarzonej z nietolerancją i antysemityzmem.

Reklamy takich firm jak Direct, Vodafone, Virgin Media, AA, Halifax oraz Prudential można było w ubiegłym tygodniu znaleźć na profilu Partii Narodowej. - Naszą podstawową zasadą jest, że nie wspieramy finansowo żadnej partii politycznej, i dlatego aby uniknąć nieporozumienia postanowiliśmy szybko usunąć reklamę - mówiła rzeczniczka firmy Vodafone.

Przedstawiciele Facebook podkreślają, że nie są w stanie blokować wyświetlania reklam na określonych stronach swojego serwisu. Każda partia polityczna czy grupa społeczna ma prawo założyć swój profil, w związku z tym reklamy również tam się pojawiają. Reklama firmy Orange wyświetla się m.in. na profilu stowarzyszenia aryjskich satanistów.

Facebook jest drugim najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie z liczbą użytkowników ponad 50 mln.

Źródło: BBC

Zobacz także: Facebook. Rewolucja?

Aktualizacja: 10 sierpnia 2007 10:25

Po tym jak kilka znaczących brytyjskich firm zrezygnowało ze swoich reklam na serwisie, Facebook udoskonalił swój system wyświetlania reklam. Od tej pory reklamodawcy są w stanie blokować swoje reklamy, by nie pojawiały się one na nieodpowiednich, ich zdaniem, stronach. Przedstawiciele Facebook mówią, że w dalszej prespektywie umożliwią marketerom jeszcze większą kontrolę nad tym, gdzie się wyświetlają ich reklamy.