Brytyjczycy rekrutują szpiegów na Facebooku

Osoby korzystające z systemu społecznościowego Facebook już niedługo mogą dostać zaproszenie do współpracy z tajnymi służbami wywiadowczymi Wielkiej Brytanii - British Secret Intelligence Service (MI6). W sieci pojawiła się informacja, że organizacja ta korzysta z serwisu by rekrutować sowich przyszłych agentów.

Rzecznik British Secret Intelligence Service (MI6) stwierdził ostatnio, że organizacja wykorzystuje do rekrutacji wiele nowych możliwości, w tym oczywiście serwisy społecznościowe. Jednym z nich jest popularny Facebook (ponad 100 mln aktywnych użytkowników), w którym służby szukają młodych i utalentowanych pracowników.

Otwarta kampania reklamowa British Secret Intelligence Service rozpoczęła się na początku 2006 roku. Ogłoszenia trafiły w pierwszej kolejności do stacji radiowych, gazet i na oficjalną stronę internetową służb, gdzie znajduje się normalne ogłoszenie o pracę. Wcześniej potencjalnych agentów rekrutowano w pierwszej kolejności na czołowych uniwersytetach brytyjskich jak Oxford czy Cambridge.

Warto dodać, że Facebook jest obecnie wykorzystywany do rekrutacji w wielu potężnych firmach. Większość z nich należy jednak do sektora prywatnego.

Zobacz również A-Space:

"Amerykańskie agencje rządowe przymierzają się do uruchomienia własnego serwisu społecznościowego przeznaczonego dla swoich pracowników. Będą mogli z niej korzystać zatrudnieni w FBI, CIA oraz NSA." - fragment artykułu A-Space - internetowa społeczność agentów i szpiegów