Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Brutto.pl: sklepiki w handlowym pasażu

Od końca września działa w internecie pasaż handlowy Brutto.pl. Za nieduże pieniądze umożliwia małym firmom prowadzenie interesu w internecie.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zaistnieć w sieci, otrzymują gotowy interfejs umożliwiający prowadzenie sklepu w pasażu. "Czynsz" za sklep zaczyna się od 26 zł i na jego wysokość nie ma wpływu ilość sprzedawanych towarów.

Firma, która zastanawia się nad skorzystaniem z oferty Brutto.pl, może przez miesiąc za darmo testować usługę. Jeśli jej oferta otwiera nową kategorię, lub jest drugą firmą, która założyła sklep z produktami danego typu, będzie mogła prowadzić swój sklep za 1 zł przez rok. Wolne kategorie to między innymi Film, Foto, Książki, Kwiaty i Ogród, Muzyka, Sport i Turystyka.

Jak na razie najwięcej ofert można znaleźć pod kategorią Erotyka - około 450. Na drugim miejscu są produkty dla dzieci - jest ich około 380, na trzecim odzież i dodatki w liczbie prawie 190. Każdy ze sklepów dostępnych w pasażu samodzielnie ustala system płatności. W niektórych sklepach można skorzystać z serwisu ALLPay.pl, by zapłacić za zakupy.

Właścicielem Brutto.pl jest spółka Polskie Firmy Online z siedzibą w Katowicach.