Bruce Dickinson (Iron Maiden) prelegentem na Forum IAB 2012

Wokalista legendy Heavy Metalu i właściciel firmy rozwijającej technologie lotnicze będzie jednym z prelegentów na Forum IAB 2012.

Firma Dickinsona zatrudnia w tej chwili ponad półtora tysiąca ludzi i rozwija technologie lotnicze, w tym wykorzystanie dronów (bezzałogowych samolotów) w przemyśle, nauce i wojsku. Oprócz koncertowania i prowadzenia firmy, pracuje jako pilot w brytyjskich liniach lotniczych Astraeus Airlines.

W ramach swojego wystąpienia Bruce Dickinson odpowie między innymi jak skutecznie łączyć pracę pełnoetatowego wokalisty i managera firmy lotniczej i jednego dnia sprzedać 50 tysięcy biletów na nadchodzący koncert oraz wynegocjować umowy leasingowe na samoloty. Nakreśli także wizję przyszłości branży lotniczej za kilka lat. Bezpośrednio po prelekcji będzie do dyspozycji uczestników i odpowie na ich pytania (lub być może podpisze płyty).

Forum IAB jest jedną z największych konferencji branży internetowej w Polsce, która odbywa się od 2006 roku. Skupia pracodawców branży online i specjalistów w ramach dwóch dni konferencji wypełnionych prelekcjami i warsztatami.

Iron Maiden jest czołowym zespołem New Wave Of British Heavy Metal. Powstał w Londynie w 1975 roku i od tamtej pory wydał piętnaście albumów studyjnych oraz odbył wiele tras koncertowych. Bruce Dickinson pierwszy krążek nagrał z Iron Maiden w 1982 roku (zastąpiwszy poprzedniego wokalistę Paula Di’Anno). Od tamtej pory nagrywał z zespołem i jest w nim do dziś (z krótką przerwą 1994-1999 gdy wokalistą był Blaze Bayley)