Branża protestuje przeciw cenzurze internetu

Kilkanaście organizacji podpisało się pod listem do Prezesa Rady Ministrów, w którym wyrażają swój sprzeciw wobec niektórych inicjatyw legislacyjnych podejmowanych przez rząd.

Fundacja Nowoczesna Polska, Stowarzyszenie Wikimedia, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, ISOC Polska, Fundacja Panaptykon, Instytut Rozwoju Regionalnego, Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, Fundacja Projekt Polska oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska są sygnatariuszami oficjalnego listu przesłanego do Prezesa Rady Ministrów, w którym wyrażają swoje zaniepokojenie wobec niektórych prac legislacyjnych dotyczących m. in. wprowadzenia Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, poszerzenia zakresu retencji danych telekomunikacyjnych w usługach świadczonych drogą elektroniczną oraz prób zwiększania kontroli Państwa nad treściami internetu.

Treść przesłanego na ręce Prezesa Rady Ministrów listu:

Tymczasem w sieci pojawiają się oddolne inicjatywy internautów, którzy mówią "nie" i nie godzą się z kierunkiem działań podejmowanych przez polityków w zakresie ograniczania internetowej wolności. Stronahttp://PodziekujPremierowi.pl , która na Facebooku ma ponad 4 tys. fanów, fankluby Niech rząd się odczepi od Internetu (blisko 5 tys. fanów), czy Cenzura w internecie. Wyraź swój przeciw - to przykłady takich akcji podejmowanych przez użytkowników sieci.

Źródło: IAB