Bombowa strona w Sieci

Strona internetowa stworzona jako żart, wyśmiewający fakt, iż Amerykanie wciąż nie mogą znaleźć dowodów na to, że Irak posiadał broń masowego rażenia, stała się prawdziwym hitem w Sieci.

Witryna zaprojektowana została w ten sposób, by wyglądać podobnie do komunikatu pojawiającego się w momencie, gdy przeglądarka nie jest w stanie wyświetlić strony. Jednak zamiast zwykle pojawiającej się informacji "Ta strona nie może zostać wyświetlona" pojawia się hasło "Ta broń masowego rażenia nie może zostać odnaleziona".

Strona autorstwa Anthony’ego Coxa istnieje w Sieci już od pięciu miesięcy, ale oszałamiającą popularność zdobywa dopiero teraz. Po wpisaniu po angielsku hasła "broń masowego rażenia" w wyszukiwarce Google, link do tej witryny znajduje się na pierwszym miejscu. W tym tygodniu stronę odwiedziło ponad milion użytkowników.

Pomimo tego, że autor nie deklaruje się jako przeciwnik wojny Amerykanów z Irakiem, na jego stronie znajduje się odnośnik następującej treści: "Kliknij na tę ikonę z bombą, jeżeli jesteś Donaldem Rumsfeldem" - kliknięcie przenosi internautę na stronę Amazon.com, gdzie można zamówić na DVD film "Doktor Strangelove".

Więcej informacji:

http://www.coxar.pwp.blueyonder.co.uk