Bogowie Google: Sergey Brin, Larry Page i... Hubert Chang?!

Ujawnił się trzeci twórca sukcesu Google. Hubert Chang ujawnił światu, że pomagał Brinowi i Page'owi w projektowaniu algorytmu wyszukiwania, w wyborze modelu biznesowego, a nawet w doborze nazwy firmy.

Google powstało 7 września 1998 roku, czyli ponad 10 lat temu. Właśnie wtedy Larry Page i Sergey Brin założyli firmę, która na początku XXI wieku zdominowała rynek wyszukiwarek.

Hubert Chang twierdzi jednak, że miał swój znaczący wkład w sukces firmy. W swoim filmie opublikowanym na serwisie Vimeo opowiada on, że pomógł twórcom Google w lutym 1997 roku. Twierdzi, że pracował m.in. nad algorytmem wyszukiwania, modelem sprzedaży reklam (AdSense, AdWords), nazwą wyszukiwarki/korporacji, architekturą systemów czy stylem wykonywania obowiązków w firmie.

Chang musiał przerwać studia na Uniwersytecie Stanforda, ponieważ jego ojciec życzył sobie, by zrobił dyplom na Uniwersytecie Nowojorskim. Page i Brin mieli zaproponować mu dodanie swego nazwiska do pracy naukowej dotyczącej algorytmów wyszukiwawczych Google, ale on odrzucił prośbę; chciał skupić się na studiowaniu.

Zgodnie z oświadczeniem prasowym Google, założyciele firmy mogli spotkać się z Changiem, jednak jego deklaracje są wyssane z palca.